• Wicked

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Sounds Like Love

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Lamb

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Forever Purge

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Triggered

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Class Action Park

    ★★★

  • Irresistible

  • If Anything Happens I Love You

  • Good Boy

    ★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

    ★★★★