Sort by
  • Oppenheimer

  • Hannibal Hopkins & Sir Anthony

  • Disenchanted

    ★★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★½

  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • Pickman's Model

    ★★½

  • Hellhole

    ★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★½

  • Prey for the Devil

    ★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Five Days at Memorial

    ★★★★★

  • Fall

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Winona Ryder: The Ghosts She Called

  • The Northman

  • The Bubble

    ★★

  • House Comes with a Bird

    ★★★★

  • Umma

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Gone in the Night

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Homesick

    ★★½

  • Spin Me Round

    ★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye

  • Death on the Nile

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Love Is Color Blind

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★