Sort by
  • Mean Girls

    ★★

  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

  • Doctor Who: The Giggle

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

  • Doctor Who: The Star Beast

  • Our Home Out West

  • Doctor Who Children in Need Special 2023

  • Love Taps

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★

  • No One Will Save You

  • The Creator

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Burial

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • Maestro

    ★★

  • Poor Things

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Outed

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★½

  • Secret Invasion

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • The Boogeyman

    ★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

  • May December

    ★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Great Expectations

    ★★

  • Bottoms

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★½

  • Sick

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Ticket to Paradise

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

  • Master Gardener

    ★★½

  • Pearl

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Orphan: First Kill

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Nope

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Will-o’-the-Wisp

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★½