• Sweet & Sour

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Recalled

    ★★★★

  • The Heaven None Missed 3

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Box

    ★★★½

  • Geez & Ann

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Nikah Duluan

  • Yang Tak Tergantikan

    ★★

  • The Heartbreak Club

  • The Con-Heartist

    ★★★★★

  • Girl Lost: A Hollywood Story

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★★

  • Di Bawah Umur

  • Nona

  • Fan Girl

    ★★½

  • More Than Family

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★★

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Toys of Terror

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Ghost Painter

    ★★★★½

  • Voice of Silence

    ★★★½

  • Love Like the Falling Rain

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Malik & Elsa

  • Clouds

    ★★★★★

  • Run

    ★½

  • Spontaneous

    ★★

  • The Call

  • 2067

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Whipped

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Sabar Ini Ujian

    ★★★★★

  • Quarantine Girl

    ½

  • Barbie: Princess Adventure

    ★½

  • First Blush

    ½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Crazy Awesome Teachers

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★★

  • Swimming for Gold

    ★★★★½

  • Work It

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Upside-Down Magic

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★½

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Dinner Party

    ½

  • Please Don’t Save Me

    ★★★★★

  • Valley Girl

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • 12 Hour Shift

    ½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Buku Harianku

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Resistance

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • #FriendButMarried 2

    ★★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Low Season

    ★★★★★