Nicholas has logged 32 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
½
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Driven

Driven

2001
×
Edit this entry  
14
Once Upon a Crime

Once Upon a Crime

1992
×
★★
Edit this entry  
11
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
09
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
★½
Edit this entry  
09
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Still Waiting...

Still Waiting...

2009
×
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
New in Town

New in Town

2009
×
★★
Edit this entry  
03
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry