Nicholas has logged 128 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
For Love or Money

For Love or Money

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Roommate

The Roommate

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Summer Night

Summer Night

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Punisher

The Punisher

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pretty Little Stalker

Pretty Little Stalker

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry