Nazareno has logged 39 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys

Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Trespass

Trespass

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Edit this entry