Nazareno has logged 376 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★
Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sleepwalkers

The Sleepwalkers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Giant

Giant

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry