Sort by

Naweed has logged 128 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beast

Beast

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★★½
Edit this entry