Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Territorial Behavior

Territorial Behavior

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Livescream

Livescream

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Wekufe: The Origin of Evil

Wekufe: The Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Always Watching: A Marble Hornets Story

Always Watching: A Marble Hornets Story

2015
×
★★
Edit this entry  
08
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Fish Bait: The Movie

Fish Bait: The Movie

×
½
Edit this entry  
25
Bottom Feeder

Bottom Feeder

2007
×
★★
Edit this entry  
25
Immanence

Immanence

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Murder Box

Murder Box

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Incident at Montauk

Incident at Montauk

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Followed

Followed

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Haunting of Grady Farm

The Haunting of Grady Farm

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Day to Go Fishing

Bad Day to Go Fishing

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Antarctica - Alien Secrets Beneath the Ice

Antarctica - Alien Secrets Beneath the Ice

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Caveat

Caveat

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Antrum

Antrum

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Tape 407

Tape 407

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Toxic Shark

Toxic Shark

2017
×
½
Edit this entry  
11
After Chernobyl

After Chernobyl

2021
×
½
Edit this entry  
11
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Killer Eye

The Killer Eye

1999
×
½
Edit this entry  
10
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Curse

The Curse

1987
×
★½
Edit this entry  
10
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hellstrom Chronicle

The Hellstrom Chronicle

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Skinwalker Ranch

Skinwalker Ranch

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Objective

The Objective

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★★
Edit this entry