Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Through My Window: Across the Sea

    ½

  • My Fault

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Something from Tiffany's

  • Falling for Christmas

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Happily Ever After

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Word

  • Do Revenge

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Anything's Possible

    ★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • Banger.

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Silent Twins

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Along for the Ride

  • Blueming

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★★

  • Semantic Error

    ★★★★

  • That Kind of Summer

  • Through My Window

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Blue Period

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Saving One Who Was Dead

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • To Chiara

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Ride or Die

    ½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Red Dot

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • To My Star

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½