Sort by

Nat has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Val

Val

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adrienne

Adrienne

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baltimore Rising

Baltimore Rising

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Name Is Pauli Murray

My Name Is Pauli Murray

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Together

Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White as Snow

White as Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Border

Border

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
White Boy

White Boy

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry