Sort by
  • Daisy Jones & the Six

    ★★★½

  • You People

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bubble

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Three Months

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Backrooms (Found Footage)

  • The Book of Boba Fett

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Lotus

  • All Too Well: The Short Film

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • Jolt

    ★★