Sort by

Mark has logged 215 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry