Sort by

Mark has logged 183 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lava

Lava

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry