Nathan has logged 187 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Negotiation

The Negotiation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Scythian Lamb

The Scythian Lamb

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Accident

Accident

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Rampant

Rampant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Laplace's Witch

Laplace's Witch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Figure of Crime

Dark Figure of Crime

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Liverleaf

Liverleaf

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prison Break

Prison Break

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Explosion

Bullet Explosion

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Weapon in My Heart

A Weapon in My Heart

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Man in White Part 2: Requiem for the Lion

The Man in White Part 2: Requiem for the Lion

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Man in White

The Man in White

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Inferno

The Inferno

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Island of Horrors

Island of Horrors

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Tragedy in the Devil-Mask Village

The Tragedy in the Devil-Mask Village

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terrifying Girls' High School: Animal Courage

Terrifying Girls' High School: Animal Courage

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifying Girls' High School: Delinquent Convulsion Group

Terrifying Girls' High School: Delinquent Convulsion Group

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom

Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Terrifying Girls' High School: Women's Violent Classroom

Terrifying Girls' High School: Women's Violent Classroom

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Karaoke Terror

Karaoke Terror

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hard Core Criminal

The Hard Core Criminal

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hell Riders in Kyoto

Hell Riders in Kyoto

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Neighbors

The Neighbors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bleach

Bleach

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Heart Blackened

Heart Blackened

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom: The Submarine

Phantom: The Submarine

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Expect the Unexpected

Expect the Unexpected

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Keys to the Heart

Keys to the Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostland

Ghostland

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
War of the Underworld

War of the Underworld

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Bloody Aria

A Bloody Aria

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry