Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Age of Blood

The Age of Blood

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fatal Encounter

The Fatal Encounter

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Masquerade

Masquerade

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Throne

The Throne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Horror of the Wolf

Horror of the Wolf

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sign of the Jack

Sign of the Jack

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hostage: Missing Celebrity

Hostage: Missing Celebrity

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guimoon: The Lightless Door

Guimoon: The Lightless Door

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kakashi

Kakashi

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Epitaph

Epitaph

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tabloid Truth

Tabloid Truth

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Missing You

Missing You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Scarred Life

A Scarred Life

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Outlaw

The Outlaw

2010
×
★½
Edit this entry  
24
Howling

Howling

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fanfare

Fanfare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Recalled

Recalled

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seven Years of Night

Seven Years of Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Truckstar Goes to Hokkaido

Truckstar Goes to Hokkaido

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Voice

Voice

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
A Blood Pledge

A Blood Pledge

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Proof of Innocence

Proof of Innocence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pipeline

Pipeline

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Attorney

The Attorney

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Assassination

Assassination

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Cursed Lesson

The Cursed Lesson

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Seobok

Seobok

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yakuza Zombie

Yakuza Zombie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Operation Plazma in Osaka

Operation Plazma in Osaka

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Family

A Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Road Kill

Road Kill

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Lab

Ghost Lab

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Northern Limit Line

Northern Limit Line

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
World Apartment Horror

World Apartment Horror

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coolie Killer

Coolie Killer

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fury

Fury

1988
×
★★★★
Edit this entry