Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Killer Mosquitos

Killer Mosquitos

2018
×
Edit this entry  
20
Road Train

Road Train

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Terrible Two

The Terrible Two

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Krampus: The Devil Returns

Krampus: The Devil Returns

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Durval Records

Durval Records

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry