• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Killer Sofa

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Yellow Night

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Nerve

    ★★

  • Aquarius

    ★★★½

  • Raw

    ½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Hot Girls Wanted

    ★★★