Sort by
  • Nick Mullen: The Year of the Dragon

    ★★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • The Creator

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Untold: Swamp Kings

    ★★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★½

  • Haunted Mansion

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Reindeer Games Homecoming

    ★½

  • Meet Cute

    ★★

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Gringo Papi

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Rooney

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★