Sort by

Nathan has logged 165 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Tour Presents: Seamen

The Grand Tour Presents: Seamen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Animal

The Animal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Zone: A 60th Anniversary Celebration

The Twilight Zone: A 60th Anniversary Celebration

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry