• Scream VI

    Scream VI

    ★★★½

    Loved this ! 

    Brutal kills, great tense sequences ❤️

  • Scream

    Scream

    ★★★½

    Rewatch ahead of the new one next week 😁

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

    Really enjoyed this sci fi Star Wars feeling flick 

    Definitely had a Rick n morty feel about it but loved the experience !

  • Watcher

    Watcher

    ★★★½

    Tense , beautifully shot and dripping in atmosphere ❤️

  • Plane

    Plane

    ★★★

    Highly enjoyable ! 😊

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

    Really, really enjoyed this one !

    Tightly made, great pacing, good blend of humour and moments of tension. Really enjoyed the story and the performances. Hugh Grant looks to be revelling in his villainous roles.

  • Bruce Almighty

    Bruce Almighty

    ★★

    This movie has not aged great - still has some amazingly funny parts but a lot that probably doesn’t fly these days.

  • The Crow

    The Crow

    ★★★★½

    ❤️🖤

  • M3GAN

    M3GAN

    ★★★½

    Loved this ! Fun horror 😊❤️ will see it again.

  • The Menu

    The Menu

    ★★★

    Had a 🍔 right after it ! Highly recommended ! 😊

  • Puss in Boots: The Last Wish

    Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

    Incredible ! Loved this so much. Art style to the fight sequences ! Excellent watch!

  • Violent Night

    Violent Night

    ★★★½

    Loved this ! Could be a season regular !