Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Smile

Smile

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Valet

The Valet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Umma

Umma

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fallen

Fallen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★
Read the review Edit this entry