Sort by

Nate has logged 34 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Take and Run

Take and Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dress

The Dress

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Eagle Shooting Heroes

The Eagle Shooting Heroes

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insecure: The End

Insecure: The End

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
School Daze

School Daze

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry