Sort by

nat🥀 has logged 228 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invitation

The Invitation

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Wedding Every Weekend

Wedding Every Weekend

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Me Time

Me Time

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
I Do, I Do, I Do

I Do, I Do, I Do

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pooka!

Pooka!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry