• Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Trial by Media

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • The Weeknd: After Hours

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

  • My Mom is a Character 3

  • Bombshell

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Rabid

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Poms

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

  • Glass

    ★★½

  • Minha Vida em Marte

  • Hell Fest

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★½