Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Witless Protection

Witless Protection

2008
×
Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Sisters

Perfect Sisters

2014
×
½
Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
03
May

May

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
18
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Umma

Umma

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
Edit this entry  
03
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
Edit this entry  
25
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Incantation

Incantation

2022
×
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry