Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Candy

Candy

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heatwave

Heatwave

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Edit this entry  
19
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
17
Hanna

Hanna

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Happy Together

Happy Together

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Joneses

The Joneses

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Edit this entry  
12
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Kalley's Last Review

Kalley's Last Review

2020
×
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cassiopeia

Cassiopeia

1996
×
Edit this entry  
10
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Killed the Family and Went to the Movies

Killed the Family and Went to the Movies

1969
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
Edit this entry  
07
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantasia

Fantasia

2016
×
Edit this entry  
04
OPAL

OPAL

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen's Confessions

Teen's Confessions

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
31
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Past Lives

Past Lives

2023
×
★½
Edit this entry  
28
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Wish

Wish

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Click

Click

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nise: The Heart of Madness

Nise: The Heart of Madness

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
9/11: Explosive Evidence: Experts Speak Out

9/11: Explosive Evidence: Experts Speak Out

2012
×
Edit this entry  
23
The Adults

The Adults

2023
×
★½
Edit this entry  
23
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
War Pony

War Pony

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Trial by Media

Trial by Media

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Secretary

Secretary

2002
×
★★½
Edit this entry