natasha has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
Edit this entry  
18
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chappie

Chappie

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ellie Parker

Ellie Parker

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Let Me In

Let Me In

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Night Watch

The Night Watch

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slither

Slither

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Affair

Love Affair

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ellie Parker

Ellie Parker

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Fingersmith

Fingersmith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Damned If You Don't

Damned If You Don't

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Therese and Isabelle

Therese and Isabelle

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry