Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghosted

Ghosted

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Cut

Final Cut

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonfall

Moonfall

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 355

The 355

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry