• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Curse of Humpty Dumpty

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Seance

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Swan Song

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Mass

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★