• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Moxie

    ½

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Paranormal

  • Holidate

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Initiation

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Malibu Rescue: The Next Wave

    ★½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Present

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Shed

    ★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Goldfinch

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★