• Dune: Part Two

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Being James Bond

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Shoplifters of the World

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Making The Irishman

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½