Sort by

Olivier has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Class Trip

Class Trip

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1:54

1:54

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Some Like It Veiled

Some Like It Veiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mekong Hotel

Mekong Hotel

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thieves of Innocence

Thieves of Innocence

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Underground

Underground

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry