Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
09
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Argylle

Argylle

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Entourage

Entourage

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry