Nando has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Battle of Chile: Part I

The Battle of Chile: Part I

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry