• House of Gucci

    ★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

  • Vacation Friends

    ★★

  • Mondo Hollywoodland

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Infinite

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Kid Detective

  • Another Round

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ½

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Ready Player One

    ★★