Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Rich in Love 2

Rich in Love 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mother's Day

Mother's Day

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hard Feelings

Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love Again

Love Again

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Black Demon

The Black Demon

2023
×
★★
Edit this entry  
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
DC Super Heroes vs. Eagle Talon

DC Super Heroes vs. Eagle Talon

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild Life

Wild Life

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Longest Third Date

Longest Third Date

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Calculus Affair

The Calculus Affair

1964
×
Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Juror

The Juror

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Royalteen: Princess Margrethe

Royalteen: Princess Margrethe

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Mother

The Mother

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Addiction - When Nothing Is Enough

Addiction - When Nothing Is Enough

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Batman: The Doom That Came to Gotham

Batman: The Doom That Came to Gotham

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Legion of Super-Heroes

Legion of Super-Heroes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Mute

Mute

2018
×
★★
Edit this entry