Sort by

nanci has logged 30 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★½
Edit this entry  
19
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack Whitehall: Live

Jack Whitehall: Live

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry