Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Heathers: The Musical

Heathers: The Musical

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bros

Bros

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Theo Von: No Offense

Theo Von: No Offense

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Theo Von: Regular People

Theo Von: Regular People

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Richard: I Am Everything

Little Richard: I Am Everything

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
National Theatre Live: Life of Pi

National Theatre Live: Life of Pi

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
George Ezra: End to End

George Ezra: End to End

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dead in Tombstone

Dead in Tombstone

2013
×
Edit this entry  
09
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry