Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Life of Pi

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Harry & Meghan

    ★★★★

  • A Christmas Carol: A Ghost Story

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Blue Jean

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • George Ezra: End to End

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Flag Day

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

  • Western Stars

    ★★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½