Sort by

nina has logged 59 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry