Sort by

veronica has logged 20 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Changeling

Changeling

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
November

November

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry