Sort by

fox has logged 52 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Another World

Another World

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Rhino

Rhino

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Anatomy of Time

Anatomy of Time

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
America Latina

America Latina

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Accusation

The Accusation

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Other Tom

The Other Tom

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Inu-Oh

Inu-Oh

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Captain Volkonogov Escaped

Captain Volkonogov Escaped

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Vera Dreams of the Sea

Vera Dreams of the Sea

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Inner Cage

The Inner Cage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Night

My Night

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Reflection

Reflection

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sundown

Sundown

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Box

The Box

2021
×
Edit this entry  
05
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Miracle

Miracle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
04
True Things

True Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Amira

Amira

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
La ragazza ha volato

La ragazza ha volato

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Californie

Californie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hole in the Fence

The Hole in the Fence

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Land of Dreams

Land of Dreams

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Atlantide

Atlantide

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
107 Mothers

107 Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry