Sort by

fox has logged 278 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

2021
×
Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Brothers

Brothers

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
As God Commands

As God Commands

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Tale of King Crab

The Tale of King Crab

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Gli amigos

Gli amigos

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Embers

Embers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Break Up the Dance

Break Up the Dance

1957
×
★★★
Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
15
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lust

Lust

2021
×
Edit this entry  
15
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Edit this entry