Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • The Wandering Earth II

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Black Adam

    ★★

  • Ceremony

  • Werewolf by Night

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

  • Pinocchio

  • In The Loop

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Prey

    ★★★★

  • Light & Magic

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Life Is But a Dream

  • Uncharted

    ★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Book of Boba Fett

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Akakiri

  • The Ninth Jedi

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Village Bride

  • Lop & Ochō

  • The Duel

  • Squid Game