Sort by

Ken B has logged 47 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Virus

Virus

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pentagram

Pentagram

2019
×
Edit this entry  
27
Ghost Lab

Ghost Lab

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
26
School of the Damned

School of the Damned

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Aura

Aura

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Bloodbath at the House of Death

Bloodbath at the House of Death

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Not of This Earth

Not of This Earth

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Crimes of Stephen Hawke

The Crimes of Stephen Hawke

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rebel Rousers

Rebel Rousers

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Mama

Bloody Mama

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Redwood Massacre

The Redwood Massacre

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cell

Cell

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parents

Parents

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devil's Island

Devil's Island

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Safer at Home

Safer at Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
John and Mary

John and Mary

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry