Sort by

nahtower has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Hero

A Christmas Hero

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★½
Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
To Die For

To Die For

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
Junior

Junior

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Stillwater

Stillwater

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blush

Blush

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry