Sort by

nagoya has logged 60 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Play it, Boogie-Woogie

Play it, Boogie-Woogie

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ryuji

Ryuji

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fate Deals the Card of Death

Fate Deals the Card of Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Now Girl

The Now Girl

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Woman's Trail: Wet Path

Woman's Trail: Wet Path

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daring Girls

Daring Girls

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Journey Into Solitude

Journey Into Solitude

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Okoma, the Orphan Gambler

Okoma, the Orphan Gambler

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hunter: Lust

Love Hunter: Lust

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Domineering

Domineering

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Me Tenderly, Love Me Wildly

Love Me Tenderly, Love Me Wildly

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Great Jailbreak

Great Jailbreak

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Biggest Gamble

The Biggest Gamble

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Most Perverted Post War Crimes

The Most Perverted Post War Crimes

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Operation Plazma in Osaka

Operation Plazma in Osaka

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sex-Crime Coast: Piranha School

Sex-Crime Coast: Piranha School

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Secret Flower

Secret Flower

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jealousy Game

Jealousy Game

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Hunter

Love Hunter

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Van Nuys Blvd.

Van Nuys Blvd.

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yakuza on Foot

Yakuza on Foot

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw Blues

Outlaw Blues

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Report to the Commissioner

Report to the Commissioner

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Van

The Van

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Angel Unchained

Angel Unchained

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Starhops

Starhops

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Macon County Line

Macon County Line

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Karuizawa

Lady Karuizawa

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Days of No Return

The Days of No Return

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Statue in Fire

Statue in Fire

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let Him Rest in Peace

Let Him Rest in Peace

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Virgin Blues

Virgin Blues

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step on the Gas!

Step on the Gas!

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nuclear Gypsies

Nuclear Gypsies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Internal Sleuth

Internal Sleuth

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Narcotics Agent's Ballad

A Narcotics Agent's Ballad

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
T.R. Baskin

T.R. Baskin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Younger Sister

Younger Sister

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Did the Red Bird Escape?

Did the Red Bird Escape?

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Realm of Sex

In the Realm of Sex

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Horrible Obsessions

The Horrible Obsessions

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Company Buggers

Company Buggers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Secret Chronicle: Prostitution Market

Secret Chronicle: Prostitution Market

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kaoyaku

Kaoyaku

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Paper Lantern

Red Paper Lantern

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry