• Citizens of the World

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Shaft

    ★½

  • Farewell Song

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Ruthless

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Santiago, Italia

    ★★★★½

  • Dare to Stop Us

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Kasane – Beauty and Fate

    ★★

  • Peppermint

    ★★

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★★½

  • A Land Imagined

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • At War

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Ramen Shop

    ★★★

  • The Vegetable

    ★★★½

  • Blessed Madness

    ★★★

  • Love Disease

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Tremble All You Want

    ★★★

  • Outrage Coda

    ★★★★

  • Revenge

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Ex Libris: The New York Public Library

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Easy

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Love and Other Cults

    ★★★

  • The Villainess

    ★★

  • Radiance

    ★★★★½

  • Godard Mon Amour

    ★★★★½

  • Il permesso

    ★★★

  • Song to Song

    ★★

  • Omicidio all'italiana

    ★★★

  • Siew Lup

    ★★★

  • Ignorance Is Bliss

    ★★½

  • The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

    ★★★★

  • The Nile Hilton Incident

    ★★★½

  • Tokyo Idols

    ★★★

  • Dawn of the Felines

    ★★★

  • Quel bravo ragazzo

    ★★★

  • Che vuoi che sia

    ★★★½

  • Sun, Heart, Love

    ★★★★

  • Aroused by Gymnopedies

    ★★★

  • White Lily

    ★★★½

  • In Between

    ★★★★

  • Catfight

    ★★★★

  • Tommaso

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★

  • I Was a Dreamer

    ★★★

  • The Net

    ★★★★

  • Ken San

    ★★★★½

  • Wet Woman in the Wind

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • After the Storm

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★